O MNĚ

Jmenuji se Martin Adamus, narodil jsem se v roce 1995 ve Frýdku-Místku, nyní bydlím v Bratřejově a působím jako osobní trenér ve Zlíně a Vsetíně.

Odmala jsem se věnoval hodně koníčkům, ale nikdy jsem u žádného nedokázal vydržet delší dobu. Ve čtvrté třídě jsem chodil do dobrovolných hasičů ve Zlíně, se kterými jsme jezdili po soutěžích, ale z důvodu stěhování jsem musel s hasiči skončit.

V té době jsem chodil do 4. třídy ZŠ a začal jsem mít problémy s váhou. Paní doktorka rodiče ujišťovala, že z toho vyrostu…No a co se nestalo? Ano hádáte dobře, nevyrostl! A tak jsem nadále hezky kulatěl, až to došlo do stavu, kdy jsem v 9. třídě na ZŠ vážil kolem 100 kg. S přestupem na střední školu jsem začal doma posilovat, ale absolutně jsem nevěděl co dělat a o nějaké stravě jsem ani netušil. Mé cvičení moc výsledků nemělo a tak jsem nadále hezky kynul.

V 16 letech jsem onemocněl infekční mononukleózou, ze které jsem se 2 roky poměrně těžce dostával a během léčení jsem nemohl provozovat žádné sportovní aktivity, tím pádem můj „pubertální objem“ pokračoval.

V 17 letech se ve mně něco zlomilo a začal jsem navštěvovat první posilovnu. Po dvou měsících pravidelného cvičení jsem viděl první výsledky, což mě motivovalo k dalšímu (nejtěžšímu) kroku a to změně stravy. Tím se pro mě změnil celý život a z obyčejného koníčku se stal životní styl.

V 18 letech jsem se rozhodl posunout své vědomosti dál a tak jsem začal navštěvovat Trenérskou školu Pavla Provázka, kterou jsem úspěšně zakončil zkouškami a díky tomu získal licenci na trenéra fitness a kulturistiky.

V této době jsem začal uvažovat o účasti na kulturistických soutěžích a přizpůsobil tomu více méně celý životní styl. Připravovat jsem se začal 1. 1. 2015 přesto, že první závody byly až 15. 11. 2015. Ano, celý rok jsem se soustředil jen na podzimní soutěže.

Nakonec se mi vše zúročilo a po těch letech tvrdé dřiny a dodržování striktního jídelníčku jsem stál na závodních prknech. Ze své první sezony jsem vytěžil maximum. Dvě soutěže jsem vyhrál a 2× byl na bronzových stupních. Pro kluka, který byl půl života opravdu hodně obézní bylo toto splnění snu!

Podívejte se na moje služby a můžete se taky změnit!

Moje úspěchy:


Vítěz kategorie juniorů Golem Gifted Nutrition cup 2015


Vítěz Grand Prix Ronnie v Březnici 2015


Bronz Smartlabs cup 2015


Bronz kategorie mužů Golem Gifted Nutrition cup 2015